U18: Težak poraz od Španije u prvoj utakmici na Evropskom prvenstvu u Latviji

U prvom kolu grupe C na Evropskom prvenstvu za juniore u Latviji Španija je ubjedljivo savladala Bosnu i Hercegovinu, bilo je 94:64 (18:11, 31:20, 30:13, 15:20).

Španija je dobila prvu četvrtinu rezultatom 18:11, a na poluvrijeme je otišla sa 18 poena prednosti, bilo je 49:31 što su u nastavku dodatno i povećali i zabilježili ubjedljivu pobjedu protiv naše reprezentacije.

Didac Cuevas i Golden Dike su vodili Španiju do pobjede sa po 14 poena. Cuevas je dodao i četiri asistencije dok je Dike dodao još pet skokova i dvije asistencije. Joel Parra je susret završio sa 13 poena uz šest skokova i dvije asistencije dok je Jaime Pradilla dodao 11 uz devet skokova. Još je dvocifren bio Jaime Fernandez sa deset poena.

U našoj reprezentaciji najbolji je bio Karlo Matković sa 22 poena i osam skokova dok je Vojin Ilić dodao 13 poena uz četiri skoka i dvije asistencije. Još je dvocifren bio Josip Ramljak sa 12 poena i osam skokova.

U drugoj današnjoj utakmici u okviru grupe C Finska je pobjedila Ukrajinu sa 81:56.

Narednu utakmicu naši juniori igraju u nedjelju (29.7.) protiv Ukrajine sa početkom u 17:30 sati. Posljednu utakmicu u okviru grupne faze odigrati će u utorak (31.7.) sa Finskom sa početkom u 15:15 sati.

U osmini finala na osnovu konačnog plasmana nakon tri odigrane utakmice naši juniori će dobiti protivnika iz grupe D u kojoj se nalaze Velika Britanija, Litvanija, Crna Gora i Srbija.