U16 – žene: Pobjeda i poraz na Europskom prvenstvu B divizije u Skoplju

Ženska U16 reprezentacija Bosne i Hercegovine u četvatak pobjedom je započela takmičenje na Europskom prvenstvu B divizije u Skoplju.

Naše kadetkinje savladale su selekciju Slovačke rezultatom 91:51 (26:12, 28:11, 16:22, 21:06) u prvoj utakmici D grupe.

Od samog početka susreta izabranice Slobodana Kovača nametnule su svoj tempo igre. Prednost je rasla iz minuta u minut, a Slovakinje su dobar period imale jedino u trećoj dionici, koju su i riješile u svoju korist.

Kadetkinje su pokazale veliku nadmoć na terenu i zasluženo upisale prva dva boda.

Najefikasnija u našim redovima bila je Dragana Zubac sa 27 postignutih poena. Dvocifrene još su bile Ksenija Mitrić sa 17 poena i 6 skokova, te Ines Babić i Tanja Milošević sa po 12 poena.

BOSNA I HERCEGOVINA – SLOVAČKA 91:51 (26:12, 28:11, 16:22, 21:06)

U utakmici drugog kola D grupe Europskog prvenstva B divizije u Skoplju, ženska U16 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas od selekcije Danske rezultatom 77:71

Iako su naše kadetkinje odlično ušle u meč i nakon prve četvrtine imale i dvocifrenu prednost, Dankinje se nisu predavale. Odigrale su odličnu drugu dionicu u kojoj su naš time svele na svega sedam poena, te se na poluvrijeme otišlo pri neriješenom rezultatu – 33:33.

Drugo poluvrijeme uglavnom se igralo u egalu, ali su protivnice u odlučujućim trenucima bile staloženije i upisale novu pobjedu.

Najefikasnije u našim redovima bile su Ksenija Mitrić sa 19 poena uz 7 asistencija i četiri skoka, Marija Kešeljević sa 18 poena uz 5 asistencija i četiri skoka i Dragana Zubac sa 14 poena i 6 skokova.

DANSKA – BOSNA I HERCEGOVINA 77:71 (16:26, 17:07, 25:22, 19:16)

Narednu utakmicu naše kadetkinje igraju sutra (subota) od 18:45 sati protiv Albanije.