U18 – žene: Poraz od Italije u prvoj utakmici na Europskom prvenstvu u Mađarskoj

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine u prvom kolu Evropskog prvenstva poražena je rezultatom 71:44 od odgovarajuće selekcije Italije.

Košarkašice Italije tako su opravdale ulogu favorita koju su imale prije početka meča, a u na kraju prve četvrtine imale su prednost od šest poena razlike, koja je do poluvremena pala na četiri.

Ipak, ključna je bila treća četvrtina u kojoj nije bilo previše poena, ali dovoljno da Italija svoju prednost poveća na 13 poena razlike, što su samo potvrdili u posljednjoj dionici igre te na kraju slavile s 27 poena razlike.

Najefikasnija u pobjedničkoj ekipi bila je Fassina koja je ubacila 13 poena, dok je devet poena dodala Madera. U našim redovima, najefikasnija je bila Sara Hreljić koja je meč završila s 13 postignutih poena.

Statistički učinak juniorki protiv Italije

U drugom kolu Evropskog prvenstva koje se održava u Mađarskoj, naše igračice igrat će protiv odgovarajuće selekcije Belgije (nedjelja, 15:45 sati).