U18: BiH bolja od Španije u Sarajevu

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je odgovarajuću selekciju Španije danas u Skenderiji, bilo je 78:76.

Prvu četvrtinu su dobili naši mladići rezultatom 21:20, a Španci su potom uzvratili i dobili drugu dionicu rezultatom 18:20, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 39:40 u korist Španije.

Španci su imali 12 poena prednosti sredinom trećeg perioda igre, bilo je 60:48 poslije čega je uslijedila serija naše reprezentacije od 11:0, pa se u posljednjih deset minuta utakmice ušlo sa pola koša prednosti Španije, 60:59.

Gdje je stala u trećoj četvrtini, naša reprezentacija je nastavila u posljednjoj, te su taj period igre okončali u svoju korist i pobijedili rezultatom 78:76.

Najbolji u našoj reprezentaciji je bio Sani Čampara sa 31 poenom dok je Emir Čerkezović dodao 14.

Drugi susret ove dvije reprezentacije se igra u Donjem Vakufu sutra od 19 sati.