Ženska U20 reprezentacija zauzela 3. mjesto na seniorskom turniru ”Trofej Makedonije 2017”

Ženska U20 reprezentacija zauzela je treće mjesto na seniorskom turniru “Trofej Makedonije 2017”.

Naše djevojke večeras su pretrpjele poraz od domaće selekcije Makedonije rezultatom 72:60 (15:20, 22:13, 18:10, 17:17), ali su većim dijelom susreta bile dostojan protivnik iskusnom rivalu.

Naše djevojke su odlično otvorile meč i nakon prve četvrtine imale i prednost. Domaće košarkašice su u nastavku anulirale vodstvo našeg tima, da bi u trećoj dionici stigle do dvocifrene prednosti, koju su sačuvale do kraja meča.

Učinak ženske U20 reprezentacije u utakmici protiv Makedonije

Izabranice Mare Lakić-Brčaninović turnir su na kraju završile na vrlo dobrom trećem mjestu sa skorom od jedne pobjede i dva poraza, što je svakako veliki uspjeh za našu mladu selekciju, koja je dostojno parirala starijim i iskusnijim rivalima.

Pobjednik turnira je seniorska selekcija Japana sa maksimalnim skorom od tri pobjede, dok je drugo mjesto pripalo domaćinu turnira Makedoniji sa skorom od dvije pobjede i jednim porazom.