U-19: Pobjeda nad Francuskom u prvoj utakmici Elitnog kruga kvalifikacija

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas odgovarajuću selekciju Francuske sa 2:0 u susretu prvog kola grupe 5 elitnog kruga kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Ermedin Demirović je pet minuta prije kraja prvog poluvremena poslao loptu iza leđa Anthony Maisonniala za 1:0.

Taj rezultat se zadržao sve do sudijske nadoknade susreta kada je rezervista Marijan Ćavar postigao pogodak i tako potvrdio pobjedu našeg tima.

Bosna i Hercegovina-Francuska 2:0 (1:0)
Stadion: Jules Ladoumegue, Romorantin (Francuska).
Sudija: Dimitrios Massias (Kipar).
Sudije asistenti: Marios Kalogirou (Kipar), Balazs Szert (Mađarska).
4. sudija: Adam Farkas (Mađarska).

Golovi: 1:0 Demirović (40’), 2:0 Ćavar (90'+2).

Žuti kartoni: Žerić, Mustedanagić (BiH), Georgen (Francuska).

Bosna i Hercegovina: Igor Marković, Sandi Hušić, Mato Stanić, Besim Šerbečić, Emir Bijelić, Denis Žerić (63. Amar Suljić), Benjamin Hadžić, Zinedin Mustedanagić (90. Marijn Ćavar), Ermedin Demirović (84. Jasmin Čeliković), Ivan Miličević, Toni Nikić. Selektor: Toni Karačić.

Francuska: Anthony Maisonnial, Dayot Upamecano, Bradlay Danger, Timothe Cognat (71. Bilal Boutobba), Kelvin Amian Adou, Nicolas Janvier, Moussa Diaby (81. Nanitamo Ikone), Alec Georgen, Odsonne Edouard (64. Myziane Maloida), Jeff Reine-Adelaide, Lorenzo Callegari. Selektor: Jean-Claude Giuntini.

U drugom kolu 24. marta u 16:30 sati bh. tim će se sastati sa Izraelom.