U16: Poraz od Litvanije u prvoj utakmici na prvenstvu

Naša muška kadetska reprezentacija sinoć je odigrala svoju prvu utakmicu na Europskom prvenstvu A divizije koje se održava u poljskom Radomu.

Protivnik u prvoj utakmici grupne faze grupe C bila je Litvanija. Nakon prve jako loše četvrtine u režiji naših kadeta (4:22) Litvanci su imali prednost od 18 poena. U drugoj četvrtini naši kadeti su smanjili zaostatak za poen (19:18) pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 33:40, odnosno plus 17 za Litvaniju.

U trećoj četvrtini Litvanci prednost sa poluvremena su uspjeli povećati za 21 poen (9:30), pa su u posljednju četvrtinu ušli sa 38 poena prednosti. Posljednih 10 minuta ovog susreta opet je pripalo Litvancima (14:26), pa su Litvanci upisali pobjedu sa rezultatom 46:96.

Najefikasniji igrač u našim redovima bio je Kenan Kamenjaš sa 12 postignutih poena uz 7 skokova i tri ukradene lopte.

Statistički učinak kadeta protiv Litvanije

Svoj drugi susret u okviru grupne faze prvenstva u Poljskoj naši kadeti igraju danas (subota) protiv Francuske sa početkom u 16:15 sati.

Francuska je u svojoj prvoj utakmici na prvenstvu poražena od Crne Gore rezultatom 56:59.