U20: Poraz od Grčke u četvrtfinalu, naredni protivnik Gruzija

Jučer je naša U20 košarkaška reprezentacija odigrala četvrtfinalnu utakmicu Europskog prvenstva B divizije u Grčkoj.

Protivnik je kao što smo ranije pisali bila Grčka. Nakon prvih deset minuta naši momci su imali prednost od 7 poena, rezultat je glasio 18:11 u našu korist. Nažalost uslijedila je loša druga četvrtina sa svega 8 postignutih poena uz 24 postignuta poena Grka pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 26:35.

U nastavku susreta uslijedila je opet loša četvrtina naših momaka (9:21) pa smo u posljednju četvrtinu ušli zaostatkom od 21 poena. U posljednjoj četvrtini Grci su uspjeli povećati prednosti za pet poena i tako potvrditi visoku pobjedu u ovom četvrtfinalnom susretu sa rezultaom 51:77.

Najefikasniji u našem timu je bilo Markus Lončar sa 14 postignutih poena uz 12 skokova. Isti broj poena postigao je i Kenan Karahodžić uz tri skoka.

Statistički učinak naših igrača u susretu protiv Grčke

Porazom od Grčke naša reprezentacija do 20 godina je izgubila šanse za povratak u A diviziju. U narednim danima preostaje nam borba za plasman od 5. do 8. mjesta, a prvi protivnik našim momcima je Gruzija.

Susret Gruzija – BiH je na rasporedu danas (subota 22.07.) sa početkom u 20 sati.