Davis Cup: Turska izjednačila na 1:1

Nakon što je Damir Džumhur donio vodstvo našoj reprezentaciji protiv Turske pobjedom 3:1 nad Čemom Ilkelom, Turci su izjednačili preko svog najboljeg tenisera.

Bašić je imao vođstvo 2:1 u setovima, igrao dobro i imao priliku da donese drugi bod Dejvis kupe reprezentaciji BiH, međutim Turčin Ilhan je bio bolji u četvrtom i petom setu i stigao do preokreta.

Prvi set završen je u taj-brejku koji je Ilhan dobio rezultatom 11:9, a onda je Bašić uzvratio i sa brejkom u odlučujućim trenucima stigao do 7:5 u drugom setu.

Treći set Bašić je odlično odigrao i sa dva brejka, za 3:1 i 4:2 osvojio ovaj set.

Turčinu je pripao četvrti set rezultatom 6:3, a onda je ponovo Bašić dobro krenuo i brejkom u petom setu za 2:0 nagovijestio da bi mogao ipak do konačne pobjede.

Ilhan je međutim uspio da vrati brejk i igrao se gem za gem sve do 5:5, a onda je 210. igrač svijeta napravio brejk za 6:5.

U posljednjem gemu borio se Bašić do kraja, ali je Ilhan stigao do 7:5 i pobjede 3:2 u setovima.

Mirza Bašić – Marsel Ilhan 2:3 (6:7, 7:5, 6:2, 3:6, 5:7)

Dubl je na programu u subotu od 13 časova, a Bašić i Tomislav Brkić igraće protiv Tuna Altune i Čema Ilkela.

Preostali singlovi na rasporedu su u nedjelju.