U20 – žene: Poraz od Portugala u prvoj utakmici grupne faze

Naša ženska U20 košarkaška reprezentacija odigrala je sinoć svoju prvu utakmicu na Europskom prvenstvu A divizije koje je počelo jučer u portugalskom Matosinhosu i trajat će do 17. jula.

Ovo je bila prva utakmica ove selekcije u A diviziji, a protivnik našim djevojkama je bio domaćin prvenstva Portugal. Nakon prve četvrtine rezultat je glasio 21:21, međutim u drugoj četvrtini Portugalke prave visoku prednost od 15 poena razlike i na odmor se otišlo pri rezultatu 31:46 u korist Portugala.

U nastavku susreta naše djevojke treću četvrtinu rješavaju u svoju korist sa poenom razlike i u posljednju četvrtinu ulaze sa deficitom od 14 poena razlike. Ipak, posljednju četvrtinu domaćin prvenstva rješava u svoju korist sa 13 poena razlike za konačan rezultat 67:94 odnosno 27 poena razlike.

Najefikasnije u našim redovima su bile Nikolina Zubac sa 23 poena uz sedam skokova i jednu asistenciju i Melisa Brčaninović sa 20 poena uz 6 skokova i dvije asistencije.

u20w_statistika_tekma1
Statistički učinak naših djevojaka u susretu protiv Portugala

U drugom susretu grupe A aktuelni prvak Španija je bila bolja od Poljske sa rezultatom 56:36.

Naredni susret naše djevojke igraju danas protiv Poljske sa početkom u 19:30 sati.

Drugi susret grupe A između Portugala i Španije je na rasporedu od 21:45 sati.