Protiv Italije za polufinale turnira u Konyi

Bh. kadeti sinoć su pretrpjeli prvi poraz na turniru u turskoj Konyi. Nakon tri pobjede u tri utakmice, u četvroj utakmici prve faze ovog turnira bolji od naših kadeta su bili vršnjaci iz Turske i to nakon produžetaka.

Naši kadeti su prvu i drugu četvrtinu utakmice završili u svoju korist, i tako na poluvrijeme otišli sa 19 poena razlike. U trećoj je Turska bila efikasnija, ali i nakon nje smo bili u prednosti 8 poena, da bi nažalost u posljednjoj četvrtini Turska najprije anulira našu prednost čime je izborila produžetke, a potom u produžetcima susret riješila u svoju korist sa konačnih 4 poena razlike.

Konačan rezultat nakon produžetaka je glasio 64:68 (23:11, 14:7, 12:23, 10:18, 5:9).

Najefikasniji u našim redovima su bili Njegoš Sikiraš sa 24 poena (10 skokova), te Sani Čampara i Džanan Musa sa po 13 poena.

Danas naša kadetska selekcija igra posljednju utakmicu u okviru grupne faze sa početkom u 15:45 sati po našem vremenu (16:45 lokalno vrijeme).

Protivnik je Italija koja ima isti omjer pobjeda i poraza (3/1) kao Turska i mi, ali bolji međusobni omjer sa Turskom koju su porazili sa poenom razlike (61:60).

Trijumf nad Italijom nam donosi plasman u polufinale, odnosno borbu za plasman od prve do četvrte pozicije na ovogodišnjem turniru u turskoj Konyi.