SP Katar 2015: BiH bez plasmana u 1/8 finala, poraz bh. rukometaša od Tunisa

U utakmici 4. kola grupe B koja je direktno odlučivala o 4. mjestu i plasmanu među 16 najboljih reprezentacija na svijetu, muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena od Tunisa rezultatom 24:27 i tako na kolo prije kraja I faze SP 2015 koje igra u Kataru, ostala sa samo teoretskim šansama za plasman u 1/8 finala.

U bespoštednoj borbi koja se vodila tokom svih 60 minuta igre u Dohi, utakmicu su bolje otvorili Tunižani koji u 2. minuti imaju vodstvo od 3:0, ali naši reprezentativci ubrzo hvataju priključak i u 24. minuti prvi put vode (12:11). Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Tunižana (14:15), da bi u 37. minuti izabranici Seada Hasanefendića imali +4 (15:19).

Ipak, velikom zalaganju i borbenošću zahvaljujući naši najbolji rukometaši se vraćaju i prave rezultatski preokret (24:22 u 55. minuti). Baš kada je izgledalo da će naša reprezentacija nastaviti sa odličnom partijom i već dobro uzdrmanog rivala i trajno oboriti na pleća, stvar su u ruke uzele portugalske sudije koje su u 15 sekundi idućeg napada Tunižana na po 2 minuta isključile Senjamina Burića i Toromanovića, te svirale sedmerac za predstavnika Afrike. Tunižani su ove sudijske poklone znali iskoristiti, preokrenuti rezultat i do kraja utakmice sačuvati 2 ključna boda.

Svoju posljednju utakmicu u okviru grupe B Bosna i Hercegovina igra u petak, 23. 01. 2015. sa početkom u 17:00 sati. Protivnik je reprezentacija Hrvatske, a direktan TV prijenos možete pratiti na BHT 1.

Dvorana “Ali Bin Hamad Al Attiya Arena” u Dohi. Gledalaca: 5500. Sudije: Duarte Santos i Ricardo Fonseca (Portugal). Delegat IHF-a: Tono Huelin (Španija).

Sedmerci: BiH 2 (1), Tunis 9 (6). Isključenja: BiH 12, Tunis 10 minuta.

Rezultat: BiH – Tunis 24:27 (14:15).

BiH: Grahovac (2 odbrane, 1 sedmerac), Vražalić 1, Ovčina 4, Perić 1, Mikić, S. Burić 1, Janković, B. Burić (11 odbrana, 1 sedmerac), Terzić, Toromanović 3, Čelica 1, Karačić 3, Prce, Vranješ 4, Malinović 6 (1), Zulfić; Selektor: Dragan Marković.

TUNIS: Majed (13 odbrana, 1 sedmerac), Hedoui, Toumi 4 (2), Gharbi 2, Tej 3, Touati, Hmam, Bannour, Maggaiz, Jallouz 1, Sanai 3, Meganhem 1, Boughanmi 7 (3), Ben Salah 4 (1), Hamed 2, Chouiref; Selektor: Sead Hasanefendić.