Mlada reprezentacija BiH savladala protivnike iz Makedonije 5:0

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine deklasirala je danas odgovarajuću selekciju Makedonije u prijateljskom susretu odigranom u Istočnom Sarajevu.

Rezultat je bio 5:0, a strijelci golova za mlade Zmajeve bili su Zolotić, Mešanović, Kunić,Čajić i Grahovac.

Bh. nade odlično su otvorile meč, a vodeći gol Zolotića u 9. minuti stigao je kao plod apsolutne terenske nadmoći.

Igrali su Zmajevi i poslije vodećeg gola angažovanije, i čini se da je selektor Vlado Jagodić ponovo okupio izuzetno perspektivnu generaciju mladih fudbalera.

Do kraja prvog dijela već je bilo 2:0. Strijelac drugog gola za naše nade bio je Jasmin Mešanović.

U nastavku slična slika na terenu premda su i Makedonci zaigrali nešto bolje. Do novog gola naši su stigli u 64. minuti, a strijelac je bio Kunić. Nekoliko poluprilika poslužile su kao uvertira za novi gol briljantnih bh. mladića koji su u 71. minuti vodili već sa 4:0. Strijelac je sada bio Aldin Čajić.

Željni dokazivanja i gladni pobjede, naši fudbaleri do kraja su postigli i pet gol. Ćemalović je izborio penal, a strijelac iz najstrožije kazne bio kapiten Srđan Grahovac.

Velika pobjeda mladih Zmajeva po iznimno teškim uvjetima za igru kao najbolja moguća najava kvalifikacionih mečeva i još jednog pokušaja plasmana na veliko takmičenje.