Baraž za EP u rukometu: Reprezentacija BiH visoko poražena u Njemačkoj

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Štutgartu (Stuttgart) od domaće selekcije Njemačke u prvoj utakmici baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2013. godine u Španiji, rezultatom 7:18 (24:36).

Već na samom početku Nijemci su došli do tri gola prednosti (4:1), da bi već u 19. minuti prvog poluvremena imali osam golova prednosti, uz svega tri postignuta gola naše reprezentacije (11:3).

Do kraja poluvremena Nijemci još više pojačavaju tempo, tako da je nakon prvih 30 minuta utakmice rezultat bio 18:7 u korist domaćina.

Drugi dio igre bh. reprezentativci mnogo su bolje odigrali u odnosu na prvo poluvrijeme, a naročito se to odnosi na napad.

Ali, ni to nije bilo dovoljno da se smanji rezultat iz prvog dijela, te je na kraju Njemačka ubjedljivo trijumfovala sa 12 golova razlike (36:24).

Uzvratni susret u Olimpijskoj dvorani “Zetra” u Sarajevu na programu je 17. juna, sa početkom u 13.30 sati.