BiH se oprostila od Evropskog prvenstva porazom od Makedonije rezultatom 75:63

Iz naše grupe dalje idu Makedonija, Grčka i Finska

alt

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine završila je nastup na Evropskom prvenstvu u Litvaniji.

U susretu petog kola EP-a BiH je večeras u Alytusu poražena od Makedonije sa 75:63 (16:17, 19:21, 18:9, 22:16).

Ovo je bio treći poraz bh. košarkaša, koji su na kraju morali da se zadovolje četvrtim mjestom u grupi. S druge strane, Makedonija je došla do četvrte pobjede i u naredni krug ulazi s prve pozicije.

Za reprezentaciju BiH ponovo je kobna bila treća četvrtina, u kojoj su Makedonci došli do odlučujuće prednosti.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u kojem su bh. košarkaši držali rezultatsku prednost, u trećem periodu došlo je do krize u igri bh. tima. Izabranici selektora Sabita Hadžića šest minuta nisu uspjeli da postignu koš, a Makedonci su serijom od 13:0 došli do vodstva od 11 poena.

Seriju Makedonaca prekinuo je Đedović, koji je do kraja držao rezultaski priključak bh. tima. S nekoliko vezanih poena Đedović je bh. selekciju uspio dovesti na samo četiri poena zaostatka, ali to je bilo sve što su u večerašnjem meču mogli da pruže bh. košarkaši.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Đedović sa 15 i Bajramović sa 12 poena. Mirza Teletović zaustavio se na osam poena i sedam skokova.

Najzaslužniji za trijumf Makedonije bili su McCalebb sa 22 poena i Antić sa “double-double” učinkom od 15 poena i 14 skokova.