Amili Fazlić srebro, Softićeva i Suljkanovićeva bronzane

Amila Fazliæ reprezentativka BiH u karateu osvojila je srebrnu medalju na Mediteranskom šampionatu koji se odr¾ava u turskom Kušadasiju

Image

Amila Fazliæ reprezentativka BiH u karateu osvojila je srebrnu medalju na Mediteranskom šampionatu koji se odr¾ava u turskom Kušadasiju. Ona je u finalnoj borbi kategorije +68 kilograma izgubila od predstavnice Turske na sudijska izjašnjavanja.

Prije Fazliæeve na pobjednièko postolje penjale su se još dvije naše reprezentativke. Mirsada Suljkanoviæ je osvojila bronzu u kategoriji -61 kg, dok je Merima Softiæ isti pothvat napravila u kategoriji – 68 kg. Osvajaèice medalja za BiH su èlanice KBS Tuzla Sinbra.

Lana D¾idiæ iz mostarske Neretve plasirala se na petu poziciju. U nedjelju su na rasporedu ekipne borbe.