U16: Poraz od Francuske u drugoj utakmici na prvenstvu

Jučer je naša kadetska reprezentacija odigrala svoju drugu utakmicu na Europskom prvenstvu A divizije u Poljskoj.

Protivnik u drugoj utakmici grupne faze grupe C bila je Francuska.

Nakon kraju prve četvrtine naši kadeti su imali prednost sa 6 poena, pri rezultatu 12:6. U drugoj četvrtini Francuzi prave preokret i sa dva poena prednosti odlaze na odmor. Rezultat na poluvremenu je glasio 22:24.

Treća četvrtina pripada Francuzima sa poenom razlike (14:15), pa su Francuzi u posljednju četvrtinu ušli sa tri poena prednosti.

Ipak naši kadeti nisu uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist u posljednjoj četvrtini. Francuzi su bili bolji za 6 poena (10:16) što je bilo dovoljno za drugi poraz naše kadetske reprezentacije rezultatom 46:55.

Najefikasniji u našim redovima bio je Semir Karić sa 16 postignutih poena.

Statistički učinak kadeta protiv Francuske

Danas je dan pauze na prvenstvu u Poljskoj, a svoju posljednju utakmicu u okviru grupne faze naši kadeti igraju sutra (ponedjeljak) protiv Crne Gore. Utakmica je na rasporedu od 14 sati.

U osmini finala naši kadeti će protivnika dobiti iz grupe D u zavisnosti od konačnog plasmana u grupnoj fazi (C1-D4, C2-D3, D2-C3, D1-C4).