Kvalifikacije za SP 2017: Remi bh. rukometaša u Kaunasu

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je danas u Kaunasu odigrala svoju drugu utakmicu u kvalifikacijama za SP 2017 i ubilježila prvi remi.

Naši najbolji rukometaši su nakon početnih 1:0 za domaćina bili u stalnom vodstvu, na poluvrijeme otišli sa 2 (12:14), a početkom nastavka imali i 4 gola prednosti (12:16), no u finišu utakmice su popustili, pa je Litvanija u 49. minuti izjednačila na 22:22.

Domaćin je u 54. minuti poveo i sa 2 razlike (26:24), no BiH je ipak dobila priliku da u posljednjem napadu i sa igračem više dođe do dragocjene pobjede. Nažalost, šut Marka Panića u posljednjim sekundama meča odbranio je domaći golman, pa je na kraju ostalo 27:27.

Litvanija – BiH 27:27 (12:14).
“Kaunas Sport Hall” u Kaunasu.
Gledalaca: 1500.
Sudije:Marek Baranowski i Bogdan Lemanowicz (Poljska).
Delegat EHF-a: Ilmars Kazinieks (Latvija).

Sedmerci: Litvanija 3 (1), BiH 4 (3).
Isključenja: Litvanija 12, BiH 8 minuta.
Crveni karton: Grosas (III isključenje u 45. minuti)

LITVANIJA: Truchanovicius, Strazdas 4, Babarskas 4, Cibulskis 2, Petreikis 8, Rasimas (7 odbrana), Meskauskas, Urbonas, Pleta 3, Pazemeckas (2 odbrane), Grosas 2 (1), Stankevicius 1, Morkunas (2 odbrane), Gerve, Drabavicius 2, Dumcius 1; Selektor: Arturas Juskenas.

BiH: Ovčina 3, Perić 2, Tarabochia 2, Burić S. 1, Bečić, Panić 3, Burić B. (13 odbrana, 1 sedmerac), Savić, Terzić 1, Karačić 3, Prce 6 (3), Vranješ 1, Malinović 3, Milas, Zulfić 2, Blažević (3 odbrane, 1 sedmerac); Selektor: Dragan Marković.