Tri utakmice, tri pobjede bez izgubljenog seta!

Nakon do sada odigrane tri utakmice, naši reprezentativci imaju stopostotan učinak bez ijednog izgubljenog seta.

Reprezentacija Bosne I Hercegovine u sjedećoj odbojci započela je pohod ka još jednom trofeju. Naime, od 11. do 16. Jula u engleskom gradu Kettering biti će održan Kontinentalni kup 2011 (Continental Cup 2011) u organizaciji Evropskog odbojkaškog komiteta za osobe sa invaliditetom (ECVD).

Na ovom takmičenju učestvovat će 11 ekipa, koje su podjeljene u dvije grupe (jedna sa 6, a druga sa 5 ekipa). Naša selekcija se nalazi u grupi A zajedno sa Brazilom, Kanadom, Velikom Britanijom, Kazahstanom i Ukrajinom, dok grupu B čine Azerbejdžan, Kina, Egipat, Rusija i Sjedinjene Američke Države.

U utakmici prvog kola, koju su naši reprezentativci igrali sinoć, savladan je Kazahstan rezultatom 3:0 (25:11, 25:8, 25:11). U drugom kolu, kojeg su naši momci igrali danas, naša reprezentacija je slavila protiv Brazila rezultatom 3:0 (25:11, 25:15, 25.22). U drugoj današnjoj utakmici u okviru trećeg kola naši reprezentativci su se sastali sa reprezentacijom Kanade i upisali svoju treću pobjedu rezultatom 3:0 (25:19, 25:11, 25:13).

Sutra ujutro, naša reprezentacija u 9:00h igra utakmicu protiv domaćina Velike Britanije u okviru četvrtog kola grupne faze, dok poslijepodne u 16:00h će odigrati poslijednji meč u okviru grupne faze protiv reprezentativaca Ukrajine.