U18: Težak poraz od Litvanije u 1/8 finala, Italija prvi protivnik u borbi za opstanak

Juniorska reprezentacija BiH doživjela je poraz od Litvanije rezultatom 104:71 u susretu osmine finala Evropskog prvenstva do 18 godina.

Juniori Litvanije su samo potvrdili ono što smo kroz grupnu fazu mogli vidjeti od našeg tima, a to je da ekipa ne izgleda dobro.

Već u prvoj četvrtini, Litvanci su došli do dvocifrene prednosti i vodili su sa 32:22, a u drugoj četvrtini, Litvanci su praktično riješili pitanje pobjede, te se na odmor otišlo sa njihovim vodstvom rezultatom 62:37.

Kako se meč bližio kraju, tako je postajalo jasnije da će naš tim doživjeti katastrofu, a ona je potvrđena očajnom posljednjom četvrtinom koja je donijela konačan skor na kraju utakmice od 104:71.

Vojin Ilić je ubacio 20 poena za naš tim, a Litvance je predvodio Gertautas Urbinavicius sa 18 poena.

Naš tim je sada i zvanično zauzeo mjesto među 8 najlošijih ekipa turnira i razigrat će za plasman od 9. do 16. mjesta. Tri najlošije ekipe ispadaju u B diviziju.

Prvi protivnik u borbi za opstanak u A diviziji je Italija, a utakmica je na rasporedu u petak (3.8.) sa početkom u 19:45 sati.