ZOI 2018: Muzaferija bez plasmana u kombinaciji

Michelle Gisin je jutros postala pobjednica kombinacije na Zimskim olimpijskim igrama u PyeongChangu. Švicarska skijašica je ponovila uspjeh svoje sestre Dominique koja je u Sočiju 2014. godine osvojila zlato u spustu.

Gisin je spust odvezla u vremenu 1:40.14 koje joj je bilo dovoljno za treće mjesto iza Lindsey Vonn (1:39.37) i Ragnhild Mowinckel (1:40.11), ali je briljirala u spustu vremenom 40.76 te je s ukupnih 2:20.90 bila brža od Mikaele Shiffrin za 97 stotinki i svoje sunarodnjakinje Wendy Holdener za 1.44.

Naša skijašica Elvedina Muzaferija je nakon spusta bila na 22. mjestu, ali je odustala u slalomu na sredini staze te je propustila veliku šansu da se upiše u historiju bosanskohercegovačkog zimskog sporta.

Da je završila utrku bila bi najmanje na 19. mjestu, s obzirom na to da je kombinaciju završilo samo 18 takmičarki.

Podsjetimo, najuspješniji plasman bh. sportiste na ZOI je onaj Enisa Bećirbegovića na takmičenju u Naganu 1998. godine kada je osvojio 21. mjesto u spustu.