ZOI 2018: Muzaferija 31. mjesto u spustu

Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija trku je završila na posljednjem 31. mjestu sa zaostatkom od 7,58 sekundi u odnosu na pobjednicu, italijanku Sofiju Gođu.

Gođa je osvojila svoju prvu zlatnu olimpijsku medalju završivši trku u najbržoj alpskoj disciplini za 1,39,22 minuta.

Drugo mjesto i bronzu osvojila je norveška spustašica Ragnhild Movinkel koja je bila sporija od Gođe za svega devet stotih dijelova sekunde.

Amerikanka Lindzi Von osvojila je treće mjesto i bronzanu medalju, a osam skijašica nije uspjelo završiti trku i ostvariti plasman.

Skijašice posljednja individualna trka u Pjongčangu čeka u četvrtak, za kada je zakazana alpska kombinacija, koja je zbog predviđenih loših vremenskih uslova pomjerena za dan ranije.