U16: Druga pobjeda u Bugarskoj, BiH bolja od Slovačke

U svojoj trećoj utakmici u okviru grupne faze Europskog prvenstva B divizije u Bugarskoj naši kadeti su upisali svoju drugu pobjedu.

Danas su pobijedili Slovačku sa rezultatom 76:69.

Prva četvrtina je pripala Slovacima 21:24, koji su u drugih deset minuta prednost povećali za poen (18:19) i tako na poluvrijeme otišli sa četiri poena prednosti.

Nastavak susreta je pripao našoj selekciji. U trećoj četvrtini su napravili rezultatski preokret (18:11) i sa tri poena prednosti ušli u posljednjih 10 minuta u kojima uspijevaju prednost povećati za četiri poena (19:15) za konačnu pobjedu od 7 poena razlike.

Najefikasniji igrači u našem timu danas su bili Đorđe Topolović sa 17 postignutih poena, Haris Dedajić sa 16 poena i Kosta Kondić sa 13 poena.

Statistički učinak kadeta u utakmici s Slovačkom

Narednu utakmicu naši kadeti igraju u ponedjeljak (14.08.) protiv Republike Irske sa početkom u 19:30 sati. Posljednji susret u okviru grupne faze odigrati će sa Mađarskom u utorak (15.08.) također sa početkom u 19:30 sati.