U18: Poraz od Italije, protiv Grčke za sedmo mjesto

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Italije rezultatom 77:59 te će se protiv odgovarajuće selekcije Grčke boriti za sedmo mjesto na Evropskom prvenstvu.

Talijani su puno bolje otvorili meč i već nakon prve četvrtine imali prednost od 12 poena razlike koju su izabranici Josipa Džidića do poluvremena smanjili na podnošljivih sedam poena razlike.

Treću četvrtinu naša selekcija odigrala je sasvim dobro, međutim u posljednjoj dionici kada nam je trebala odlična odbrana, ali i efikasnost u napadu, naša reprezentacija nije imala snage te je na kraju poražena s 18 poena razlike.

Najefikasniji u našim redovima bio je Adžić koji je ubacio 15 poena, a pratio ga je Čampara koji je ubacio jedan poen manje. U pobjedničkoj ekipi najefikasniji je bio Palumbo koji je ubacio 26 poena.

Italija – Bosna i Hercegovina 77:59 (25:13, 9:14, 21:20, 22:12)

Utakmica protiv Grčke na rasporedu je sutra (nedjelja) sa početkom u 13:30 sati.