U18: Poraz od Latvije, protiv Slovenije u 1/8 finala

Juniorska košarkaška reprezentacija naše zemlje poražena je u trećem kolu Europskog prvenstva od Latvije, bilo je 79:74, te su tako naši juniori takmičenje u grupi okončali sa dvije pobjede i jednim porazom.

Veoma loše smo otvorili utakmicu, te smo poslije dvije minute gubili 10:0, a trojkom Čerkezovića u osmoj minuti vratili smo se na 16:14 da bi se na odmor otišlo pri rezultatu 26:20 u korist Latvije. U 13. minuti Latvijci su imali prvi put dvocifrenu prednost na susretu, bilo je 36:26, ali smo se uspjeli vratiti i trojkom Čampare na odmor otići pri rezultatu 48:48.

Latvijci su se ponovo uspjeli odvojiti i u 26. minuti imali su sedam poena prednosti, bilo je 59:52, ali smo im odgovorili serijom 7:0 i izjednačili na 59:59. U posljednjih deset minuta se ušlo sa izjednačenim rezultatom 61:61 da bi poenima Čerkezovića sa linije za slobodna bacanja došli u vodstvo 61:63.

Ipak, četiri minute prije kraja trojkom Salenieksa Latvijci su poveli šest razlike, 71:65 da bi dvije minute prije kraja utakmice Miska pogodio za dva poena, bilo je 75:68, te je tu bio kraj našim nadanjima za pobjedu u ovom susretu.

Latvijce je do pobjede vodio Lacis sa 18 poena i pet skokova dok je još dvocifren bio Atelbauers sa 13 poena i pet asistencija dok je Visnevics susret završio sa devet poena i 13 skokova.

Kod naše reprezentacije najbolji je bio Sani Čampara sa 16 poena, sedam asistencija i dva skoka dok je Emir Čerkezović dodao 15 poena uz četiri skoka i tri asistencije. Adžić je susret završio sa 12 poena i sedam skokova dok je još dvocifren bio Sikiraš sa 11 poena i četiri skoka.

LATVIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 79:74 (26:20, 22:28, 13:13, 18:13)

Sljedeći protivnik juniorskoj košarkaškoj reprezentaciji Bosne i Hercegovine na Evropskom prvenstvu u Slovačkoj u okviru 1/8 finala biće reprezentacija Slovenije koja je završila kao trećeplasirana u grupi C.

Slovenci su danas pobijedili reprezentaciju Finske, bilo je 90:80 i tako ostvarili prvu pobjedu na takmičenju, a zahvaljujući pobjedi Litvanije nad Grčkom, osvojili su treće mjesto u grupi C što im je omogućilo duel sa našom reprezentacijom koja je zauzela drugo mjesto u grupi D.

Utakmica BiH-Slovenija se igra sa početkom u 13:30 sati, a biće to pravi košarkaški dan s obzirom da u 18 sati seniori gostuju u Norrköpingu kod reprezentacije Švedske.