Poraz od Belgije u četvrtoj utakmici turnira druge runde kvalifikacija za SP 2018

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija BiH večeras je u vrlo interesantnoj i dinamičnoj utakmici pružila velik otpor favorizovanoj reprezentaciji Belgije.

U prva dva seta BiH je bila sasvim izjednačena u igri sa Belgijankama koje se trenutno nalaze na 7. mjestu na rang listi CEV-a. U drugom setu BiH je imala tri set lopte, ali su Belgijanke uspjele preokrenuti rezultat u svoju korist i osvojiti drugi set.

U trećem setu Belgija je napravila nešto veću prednost nakon drugog tehničkog tajm-auta i odnjela i treći set u svoju korist za konačnih Belgija – BiH 3:0 (po setovima: 25:19, 30:28 i 25:16).

Nakon ove utakmice BiH se nalazi na 4. mjestu u grupi sa 4 osvojena poena.

U preostale dvije utakmice Bjelorusija je slavila pobjedu nad Latvijom rezultatom 3:0 (po setovima: 25:19, 25:20 i 25:16), dok je Italija bila uspiješnija od Španije i slavila rezultatom 3:0 (po setovima: 25:17, 25:18 i 25:15).

Raspored preostalih utakmica turnira druge runde kvalifikacija:

04.06.2017.
Latvija – Španija 15,00 časova
BiH – Bjelorusija 17,30 časova
Italija – Belgija 20,00 časova

U drugoj rundi kvalifikacija nastupiće 36 reprezentacija podjeljenih u 6 grupa sa po 6 reprezentacije u svakoj. Europske kvalifikacije koje vode ka Svjetskom prvenstvu 2018. godine završavaju se u augustu 2017. godine turnirom treće runde kvalifikacija.

U treću rundi kvalifikacija plasiraće se šest druguplasiranih reprezentacija iz druge runde kvalifikacija, dok prvoplasirane reprezentacije druge runde kvalifikacija direktno ostvaruju plasman na Svjetsko prvenstvo. Treća runda kvalifikacija odrigraće se u periodu od 22. do 27 avgusta 2017. godine. Prvoplasirana i drugoplasirana reprezentacija iz treće runde takmičenje nastavlja na Svjetskom prvenstvu.