Istria Women's Cup 2017: Remi sa Hrvatskom, BiH u finalu protiv Slovačke

Ženska seniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u finale ‘Istria Women's Cup’ turnira koji se održava u Umagu.

Izabranice Samire Hurem su danas u susretu trećeg (posljednjeg) kola grupe B remizirale 0:0 sa domaćinom turnira, selekcijom Hrvatske.

Prvo poluvrijeme nije nam donijelo puno iznenađenja, Hrvatska je imala više loptu u svom posjedu, ali veću razliku nisu uspjeli napraviti. Poništen gol u šestoj minuti nakon ofsajda i prilika koju brani Almina Hodžić u 37. minuti je sve što možemo izdvojiti iz prvih 45. minuta.

Na početku drugog poluvremena igru su napustile Kapetanović i Spahić Al., a umjesto njih na teren ulaze Spasojević i Piskić. Deset minuta kasnije, Samira Hurem, bila je primorana na još jednu izmjenu, zbog povrede teren je napustila Dijaković, a u igru je ušla Medić. Do kraja utakmice Hrvatska je i dalje imala veći posjed, ipak rezultat je ostao isti.

Bod osvojen u današnjem meču dovoljan je bh. reprezentaciji za prvo mjesto u grupi i plasman u finale.

Hrvatska-Bosna i Hercegovina 0:0
Stadion: Umag.
Sudija: Tanja Subotić.
Sudije asistetnti: Petra Bombek, Staša Špur.
4. sudija: Silvija Makar.

Hrvatska: Doris Bačić, Kristina Nevrkla, Mihaela Horvat, Maja Joščak, Ivana Rudelić, Iva Landeka, Maria Kunštek (76. Monika Conjar), Ivana Bojčić, Sandra Žigić, Ana Dujmović, Ivana Maltašić (56. Matea Bošnjak). Selektor: Božidar Miletić.

Bosna i Hercegovina: Almina Hodžić, Amira Spahić, Melisa Hasanbegović, Nikolina Dijaković (50. Mejrema Medić), Antonela Radeljić, Aida Hadžić, Lidija Kuliš, Milena Nikolić, Alisa Spahić (46. Dajana Spasojević), Amela Kršo, Selma Kapetanović (46. Zerina Piskić). Selektor: Samira Hurem.

U finalu naše seniorke će se 8. marta u 15:00 sati sastati sa Slovačkom.