Poraz od Belgije u trećoj utakmici druge runde kvalifikacija za EP 2017

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je sinoć od strane reprezentacije Belgije u utakmici trećeg kola druge runde kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2017. godine.

Utakmicu odigranu u sportskoj dvorani Palais des Sports de BORDEAUX pratilo je oko 200 gledalaca. Najbolji primač na utakmici bila je Dragana Bartula.

U prva dva seta reprezentacija Belgije prikazala je kvalitetniju igru i obadva seta okončala u svoju korist. U trećem setu reprezentacija Bosne i Hercegovine konstantno je održavala rezultatsku neizvjesnost sve do drugog tehničkoh tajm-auta kada reprezentacija Belgije vezanim poenima pravi veliku prednost od 8 poena (21:13).

Nakon toga reprezentacija BiH preuzima inicijativu i sa nekoliko vezanih poena odvodi set u rezultatsku neizvjesnost. Na kraju Belgija ipak uspijeva da realizuje dva uzastopna poena i slavi u trećem setu rezultatom 28:26, za konačnih 3:0 u setovima.

Ovom utakmicom završava se prvi turnir druge runde kvalifikacija.

Stanje na tabeli grupe B nakon odigranog turnia u Francuskoj
Stanje na tabeli grupe B druge runde kvalifikacija nakon odigranog turnia u Francuskoj. (Plasman u finalnu rundu Evropskog prvenstva 2017. godine obezbijediće prvoplasirane reprezentacije iz 6 grupa, dok će 6 drugoplasiranih reprezentacija takmičenje nastaviti u trećoj rundi kvalifikacija.)

Seniorke BiH danas odlaze u Antverpen/Belgija gdje će se u periodu od 22. do 25. odigrati drugi turnir druge runde kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2017. godine.