U17: Poraz od Francuske u drugoj utakmici na Svjetskom prvenstvu

Muška U 17 reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena od Francuske u drugom kolu rezultatom 84:65.

Bio je ovo meč u kojem su Francuzi dominirali od samog početka pa sve do kraja. Na kraju prve dionice rezultat je glasio 25:18, a na poluvremenu su naši protivnici imali prednost rezultatom 43:36.

Pitanje pobjednika je riješeno u trećoj četvrtini koju Francuzi dobijaju rezultatom 22:6 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imali višak od 23 poena.

Do kraja su na rutinski način priveli ovaj meč kraju. Najefikasniji igrač u redovima naše reprezentacije je bio Džanan Musa sa 19 poena, dok je Sani Čampara ubacio 12 poena. U redovima francuske reprezentacije je najbolju partiju pružio Hoard sa 23 poena, dok je Pons dodao 22.

u17_spanija2016_statistika2dan
Statistički učinak naših košarkaša u današnjem susretu

U drugom susretu grupe D Južna Koreja je bila bolja od Dominikanske Republike sa rezultatom 77:71.