Senzacija u Istanbulu: Bosna i Hercegovina upisala historijsku pobjedu na Svjetskom prvenstvu

Hokejaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je odigrala svoj prvi susret na Svjetskom prvenstvu III divizije, koje se od 31. marta, do 9. aprila igra u Istanbulu. Naš najbolji tim u prvom susretu slavio je protiv Hong Konga rezultatom 5:4.

Hong Kong sredinom prvog perioda igre dolazi do vodstva. Nekoliko minuta kasnije ekipa iz Azije postiže i svoj drugi pogodak i dolazi do dva gola prednosti. Bosna i Hercegovina se vratila u završnici prve trećine. Pogodak za naš najbolji tim postigao je Dino Čordalija. Ostalo je nakon prvih 20 minuta igre 2:1 za Hong Kong.

U drugoj trećini naša reprezentacija dolazi do preokreta. Prvo je Lemeš izjednačio rezultat na samom početku drugog perioda igre. Hong Kong je vratio vodstvo, a onda smo golovima Hadžihasanovića i Čordalije došli do prvog vodstva na današnjem susretu.

Početkom treće trećine naš tim dolazi do dva gola prednosti, mrežu Hong Konga zatresao je kapiten naše reprezentacije, Mirzet Hodžić. Do kraja susreta Hong Kong je uspio samo smanjiti rezultat. Naša reprezentacija upisala je prvu, historijsku pobjedu na Svjetskom prvenstvu, rezultatom 5:4.

Podsjećamo, nakon odustajanja reprezentacije Ujedinjenih Arapskih Emirata, došlo je do promjene u rasporedu takmičenja, pa su tako izabranici Anthonyja Londona u prvom susretu, umjesto protiv domaćina Turske, igrali protiv Hong Konga.

Raspored preostalih utakmica reprezentacije BiH na Svjetskom prvenstvu u Istanbulu:
Bosna i Hercegovina – Gruzija (1. 4. 2016., 16:30)
Bosna i Hercegovina – Turska (3. 4. 2016., 16:30)
Bosna i Hercegovina – Južna Afrika (4. 4. 2016., 20:00)
Bosna i Hercegovina – Luksemburg (5. 4. 2016., 20:00)