Kvalifikacije za SP 2017: BIH bolja od Slovačke

U utakmici 1. kola grupe 1 kvalifikacija za SP čija će se završnica 2017. godine igrati u Francuskoj, muška rukometna reprezentacija BiH je večeras u Tuzli savladala Slovačku sa 29:25 i tako pobjedom otvorila još jedan kvalifikacioni ciklus.

Izjednačena i borbena igra u prvom poluvremenu rezultirala je poravnatim stanjem na semaforu na odmoru (14:14). U nastavku su se ekipe smjenjivale u vodstvu sve do 48. minute kada naša reprezentacija pravi +2 (23:21), a ubrzo (56. minut) odlazi i na +5 (27:22), te meč mirno privodi kraju.

Sada je na redu gostovanje u Kaunasu gdje će u okviru 2. kola naše reprezentativce u nedjelju, 08. 11. 2015. godine dočekati reprezentacija Litvanije.

BiH – Slovačka 29:25 (14:14).
Dvorana “Mejdan” u Tuzli.
Gledalaca: 5000.
Sudije: Per Olesen i Claus Gramm Pedersen (Danska).
Delegat EHF-a:Kamer Metalari (Makedonija).
Sedmerci: BiH 4 (4), Slovačka 2 (2).
Isključenja: BiH 14, Slovačka 10 minuta.
Crveni karton: Zulfić u 60. minuti (III isključenje).

BiH: Ovčina 1, Perić, Begić, Tarabochia 3, Burić S. 3, Panić 2, Burić B. (6 odbrana), Savić, Terzić, Karačić 1, Prce 9 (4), Vranješ, Malinović 6, Milas, Zulfić 4, Blažević (3 odbrane); Selektor: Dragan Marković.

SLOVAČKA: Szucs, Guzy, Slaninka, Dudas 3, Volentics 1, Stochl, Petro, Duris, Urban T. 1 (1), Pekar, Urban L. 6, Stranovsky 5, Antl 8 (1), Vadkerti 1, Putera, Mazak; Selektor: Martin Liptak.