SP Katar 2015: BiH nastup na SP završila na 20. mjestu

U utakmici President's Cup-a za 19. mjesto na SP 2015 koje se igra u Kataru rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je doživjela ubjedljiv (28:42) poraz od reprezentacije Rusije.

Nakon što su u 19. minuti poveli sa 3 razlike (13:10), naši reprezentativci su do kraja 1. poluvremena popustili i dozvolili Rusima da na odmor odu sa 4 gola prednosti (16:20). U 6. minuti nastavka BiH je rezultatski deficit uspjela smanjiti na -2 (20:22), ali nakon toga slijedi novi pad i do kraja je na terenu praktično postojala samo jedna reprezentacija, ona Rusije.

Šestim porazom u 7 odigranih utakmica Bosna i Hercegovina je u svom premijernom nastupu na Svjetskim prvenstvima obezbijedila plasman na 20. mjesto konačnog poretka.

Dvorana “Duhail Sports Hall” u Dohi. Gledalaca: 200. Sudije: Kiyoshi Hizaki i Tomokazu Ikebuchi (Japan). Delegat IHF-a: Ramon Gallego (Španija).

Sedmerci: BiH 4 (2), Rusija 4 (4). Isključenja: BiH 12, Rusija 12 minuta.

Rezultat: BiH – Rusija 28:42 (16:20).

BiH: Vražalić 1, Ovčina 3 (1), Perić, Mikić, S. Burić 3, Janković 4 (1), B. Burić (11 odbrana), Terzić 1, Toromanović 1, Dejanović (1 odbrana) Čelica 2, Karačić 3, Vranješ 3, Malinović 6, Zulfić 1; Selektor: Dragan Marković.

RUSIJA: Pyshkin 4, Shishkarev 3, Kovalev 6 (4), Evdokimov 1, Skopintsev 4, Atman 2, Bogdanov, Gorbok 2, Levshin (15 odbrana, 1 sedmerac), Kudinov 3, Chipurin 1, Dibirov 4, Dereven 5, Igropulo, Aslanyan 5, Zhitnikov 2; Selektor: Oleg Kuleshov.