BiH pobijedila Holandiju 3:2

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras u Visokom selekciju Holandije s 3:2, u prvoj utakmici baraža za EP u futsalu (malom nogometu).

Holandija je povela u 10. minuti golom El Morabitija. Dvije minute kasnije Mulahmetović je reprezentaciji BiH donio izjednačenje, a bh. nogometaši su poveli u 33. minuti autogolom Diarrija.

Isti igrač je u 38. minuti donio izjednačenje, a konačnih 3:2 postavio je Lalić minutu prije kraja utakmice.

Nakon susreta selektor bh. Tima Boro Matan je izjavio: „Očekivao sam pobjedu, svejedno kojom razlikom. Ipak šteta je što nismo ostvarili ubjedljiviji rezultat. Odlučiće druga utakmica u Holandiji. Mislim da možemo pobijediti i plasirati se na veliko takmičenje.“

Sa selektorom se slaže i reprezentativac Dražen Novoselac: „Veoma važna pobjeda, nadam se dovoljna pred revanš u Almereu. Sigurno da smo sada povečali šanse za plasman na Evropsko prvenstvo.“

Uzvratni susret na rasporedu je 24. septembra u Almereu.

Dvorana: JU SKC „Mladost“, Visoko
Sudije: Karel Henych, Ondrej Cerny (Češka Republika)
Strijelci: 0:1 Zaid El Morabiti (10'), 1:1 Nijaz Mulahmetović (13'), 2:1 Mohamed Darri (33' auto-gol), 2:2 Mohamed Darri (38'), 3:2 Alen Lalić (39').
Žuti Kartoni: Adil Zouthane (Holandija).

BiH: Bahrudin Omerbegović, Marin Šunjić, Ivan Matan, Nijaz Mulahmetović, Anel Radmilović, Alen Lalić, Dražen Novoselac, Tomislav Bevanda, Slaven Novoselac, Maid Ramić, Nermin Kahvedžić, Stanislav Galić, Marijo Aladžić, Kristijan Pantić. Selektor: Boro Matan.

Holandija: Pieter Grimmelius, Oualid Saadouni, Jamal El Ghannouti, Dick Hulshorst, Mohammed Allouch, Samir Makhoukhi, Adil Zouthane, Zaid El Morabiti, Najib El Allouchi, Mohamed Attaibi, Mohamed Darri, Ennes van Maasbommel. Selektor: Marcel Loosveld.