Hadžić u polufinalu i minimalno bronzani

ImageMemnun Had¾iæ ostvario je istorijski uspjeh za Bosnu i Hercegovinu veèerašnjim plasmanom u polufinale Evropskog prvenstva u boksu koje se odr¾ava u Liverpulu. Naš superteškaš je rezultatom 5:2 savladao Slovenca Roka Urbanca i tako osvojio prvu medalju za BiH u seniorskoj konkurenciji na Evropskim prvenstvima (najmanje bronzana medalja).

Danas su u okviru èetvrtfinala na ring izašli Velibor Vidiæ i Darko Kuèuk kojima je medalja izmakla za samo jedan poen.

U velter kategoriji (69 kg) Vidiæ je izgubio od predstavnika Bjelorusije Mohameda Nurudzinaua rezultatom 5:4.

Poluteškaš (81 kg) Darko Kuèuk izgubio je od predstavnika Latvije Nikolajsa Grishuninsa èudnom sudijskom odlukom koja je na kraju glasila 1:0 za Latvijca.

Had¾iæev protivnik u polufinalu biæe Denis Sergeev iz Rusije.