Dvije pobjede i dva poraza u prvom dijelu kvalifikacija za EP 2019

U prvoj utakmici kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo odigranoj u srijedu (15.8.) ženska seniorska reprezetnacija BiH savladala je reprezentaciju Rumunije.

Naše odbojkašice nakon velike borbe i više od dva sata igre pobijedile selekciju Rumunije rezultatom 3:2 (21:25, 24:26, 25:23, 25:19, 15:11). Za najbolju odbojkašicu utakmice proglašena je Dajana Bošković sa osvojena 24 poena.

Ženska seniorska reprezentacija BiH je u petak (18.8.) u Kaknju ostvarila drugu pobjedu u kvalifikacijama, grupe “F”.

Seniorke BiH su savladale reprezentaciju Latvije sa 3:0, po setovima 25:08; 25:16: 25:16, poslije 68 minuta igre. Najbolja odbojkašica utakmice bila Dajana Bošković sa osvojenih 14 poena.

Ženska seniorska reprezentacija BiH u srijedu (22.8.) je u Guadalajara doživjela prvi poraz u kvalifikacijama, grupe “F”.

Seniorke BiH su savladane od reprezentaciju Španije sa 3:0, po setovima 34:32; 25:19: 25:12, poslije 87 minuta igre. Najefikasnija igračica u našem timu bila je Anđelka Radišković sa 9 osvojenih poena.

Ženska seniorska reprezentacija BiH je savladana u meču 4. kola, grupe F kvalifikacija za odlazak na Evrospko prvenstvo 2019.

Španija je jučer  u Sportskoj dvorani “Lukavac” u Lukavcu, pred oko 1.400 gledalaca, pobjedila BiH sa 3:1, po setovima 25:19, 25:15; 23:25; 25:21, poslije 115 minuta igra. U redovima Španije najbolja odbojkašica je bila Gonzales sa 20 poena, dok u BiH Bošković sa 16 osvojenih poena.

Seniorke BiH naredne utakmice kvalifikacija nastavljaju u januaru 2019. godine.