Seniorke poražene od Italije u prvoj utakmici turnira druge runde kvalifikacija za SP 2018

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija BiH sinoć je u Belgiji odigrala prvu utakmicu na turniru druge runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine.

U utakmici odigranoj sa favorizovanom reprezentacijom Italije, ženska seniorska reprezentacija BiH poražena je rezultatom 3:0.

Prvi set otvorile su Italijanke i odmah na startu stekle rezultatsku prednost i na prvi tehnički tajm aut otišle sa prednošću od 4 poena (8:4). Italijanke su nastavile sa dobrom igrom i na drugi tehnički tajm aut otišle pri rezultatu 16:9, da bi na kraju prvog seta rezultat bio 25:12 za reprezentaciju Italije. U drugom i trećem setu Italijanke su zadržale rezultatski primat i slavile rezultatom 25:12 i 25:13 za konačnih 3:0 po setovima.

U preostale dvije utakmice Belgija je slavila pobjedu nad Latvijom rezultatom 3:0 (po setovima: 25:17, 25:13 i 25:12), dok je Španija bila uspiješnija od Bjelorusije također slavila rezultatom 3:0 (po setovima: 25:14, 25:20 i 25:13).

Italija – Belgija 20,00 časova

U drugoj rundi kvalifikacija nastupiće 36 reprezentacija podjeljenih u 6 grupa sa po 6 reprezentacije u svakoj. Evropske kvalifikacije koje vode ka Svjetskom prvenstvu 2018. godine završavaju se u avgustu 2017. godine turnirom treće runde kvalifikacija.

U treću rundi kvalifikacija plasiraće se šest druguplasiranih reprezentacija iz druge runde kvalifikacija, dok prvoplasirane reprezentacije druge runde kvalifikacija direktno ostvaruju plasman na Svjetsko prvenstvo. Treća runda kvalifikacija odrigraće se u periodu od 22. do 27 avgusta 2017. godine. Prvoplasirana i drugoplasirana reprezentacija iz treće runde takmičenje nastavlja na Svjetskom prvenstvu.