fbpx

Bilal Šuman objavio spisak igrača na koje računa u narednom periodu

Novi selektor Bosne i Hercegovine u rukometu, Bilal Šuman saopštio je spisak igrača za utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine na kojem se nalazi nekoliko iskusnih igrača koji će uz mlade snage činiti okosnicu našeg rukometnog tima.

‘Radi se o širem spisku reprezentacije, koji ima za cilj da predstavi sve igrače na koje računamo u ovom ciklusu kvalifikacija. Na spisku se trenutno nalazi najbolji i kvalitetniji igrači koje trenutno imamo na raspolaganju. Naravno da će ovaj spisak u buduće biti korigovan sa nekim novim imenima, jer želimo da u A – selekciji napravimo što veću bazu igrača, da pojačamo konkurenciju i da napravimo kvalitet koji će u što skorijoj budućnosti donijeti kontinuitet i uspjehe tj. plasman na velika takmičenje – Evropska ili Svjetska prvenstva’, navode iz RS BiH.

Širi spisak reprezentacije BiH:

1. Burić Benjamin – HSG Wetzlar (GER)
2. Blažević Mario – CSM Bucuresti (ROM)
3. Grahovac Nebojša – Chartres MHB 28 (FRA)
4. Bojić Nebojša – RK Prevent Slovenj Gradec (SLO)
5. Nuić Tomislav – RK NEXE – Našice (CRO)
6. Đozić Denni – TSG Friesenheim – Ludwigshafen (GER)
7. Ovčina Alen – Antaliyaspor (TUR)
8. Vražalić Faruk – Besiktas Mogaz HT (TUR)
9. Ereš Josip – PPD Zagreb (CRO)
10. Zulfić Muhamed – Bez kluba
11. Nježić Miloš – RK Borac Banja Luka (BIH)
12. Vranješ Vladimir – Tatabanya (HUN)
13. Burić Senjamin – HBC Nantes (FRA)
14. Toromanović Muhamed – US Creteil Handball (FRA)
15. Milošević Alen – SC DHFK Leipzig (GER)
16. Terzić Mirsad – MKB MVM Veszprem (HUN)
17. Prce Nikola – KS Azoty Pulawy (POL)
18. Vegar Marin – RK NEXE – Našice (CRO)
19. Hrstić Matej – RK Izviđač (BIH)
20. Halilbegović Faruk – HF Springe (GER)
21. Lončar Vladan – Mol Pick Szeged (HUN)
22. Čelica Duško – HC Dobrogea Sud (ROM)
23. Tarabochia Marko – Orlean Wisla Plock (POL)
24. Karačić Ivan – Kadetten Schaffausen (SUI)
25. Marjanac Saša – CSM Bucuresti (ROM)
26. Pavlak Mario – RK Izviđač (BIH)
27. Perić Josip – HC Odorheiu Secuiesc (ROM)
28. Zildžić Amer – HF Springe (GER)
29. Panić Marko – Chambery Savoie (FRA)
30. Malinović Dejan – US Creteil Handball (FRA)
31. Sivić Adnan – RK Ivanić Grad (CRO)
32. Savić Kosta – Selestat ALSACE Handball (FRA)
33. Jarak Kristijan – RK Izviđač (BIH)

RS BIH