Futsal reprezentacija BiH nije uspjela da se plasira na EP

Sinoć je u Almereu odigran revanš susret baraža za odlazak na EP između Holandije i Bosne i Hercegovine. Domaći tim je pobijedio rezultatom 2:1 (1:0) i zahvaljujući golovima u gostima plasirao se na veliko takmičenje.

Holandija je povela u 9. minuti susreta golom Najiba El Allouchia, a izjednačenje našem timu donosi Anel Radmilović u 28. minuti. Konačnih 2:1 postavio je Mohamed Attaibi u samom finišu utakmice.

„Imali smo utamicu u rukama. Bili smo u egalu, dobro se nosili sa protivnikom i minutu prije kraja primimo gol. Jednostavno nismo imali sreće“, rekao je nakon utakmice selektor Boro Matan.

Dvorana: „Topsportcentrum“ Almere
Sudije: Fernando Lumbereras, Roberto Marin, Francisko Diaz (Španija)
Strijelci:  1:0 Najib El Allouchi (9’), 1:1 Anel Radmilović (28’), 2:1 Mohamed Attaibi (39’)
Žuti Kartoni: Zaid El Morabiti, Najib El Allouchi (Holandija), Anel Radmilović, Slaven Novoselac (Bosna i Hercegovina).

Holandija: Pieter Grimmelius, Oualid Saadouni, Jamal El Ghannouti, Dick Hulshorst, Mohammed Allouch, Samir Makhoukhi, Yoshua St Juste, Zaid El Morabiti, Najib El Allouchi, Mohamed Attaibi, Mohamed Darri, Ennes van Maasbommel, Amir Molkaral. Selektor: Marcel Loosveld.

Bosna i Hercegovina: Bahrudin Omerbegović, Marin Šunjić, Ivan Matan, Nijaz Mulahmetović, Anel Radmilović, Alen Lalić, Dražen Novoselac, Tomislav Bevanda, Slaven Novoselac, Maid Ramić, Nermin Kahvedžić, Stanislav Galić, Marijo Aladžić, Kristijan Pantić. Selektor: Boro Matan.