U16 – žene: BiH uvjerljiva protiv Albanije

Ženska kadetska reprezentacija naše zemlje upisala je svoju drugu pobjedu u tri odigrane utakmice u okviru grupne faze Europskog prvenstva B divizije u Skoplju.

Nakon uvjerljive pobjede nad Slovačkom u prvoj utakmici, jučer su naše kadetkinje bile uvjerljive protiv Albanije.

Nakon prve četvrtine naše djevojke su imale plus 12 (20:8), dok su u drugoj četvrtini Albanke smanjile prednost za dva poena (13:15) pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 33:23.

U trećoj četvrtini naše djevojke su povećale prednost za 11 poena (25:14) pa su u posljednju četvrtinu ušli sa 21 poenom pednosti. Posljednja četvrtina je u potpunosti pripala našim djevojkama, postigle su 30 poena, primile svega 8, i na kraju uvjerljivo slavile sa rezultatom 88:45.

Najefikasnija u našim redovima bila je Ksenija Mitrić sa 21 poenom i 6 asistencija. Marija Kešeljević je imala double-double učinak sa 17 poena i 11 skokova u 6 asistencija, Dragana Zubac je dodala također 17 poena uz 6 skokova, a dvocifrena je bila još i Azra Nikšić sa 10 postignutih poena.

Statistički učinak kadetkinja protiv Albanije

Narednu utakmicu kadetkinje igraju u ponedjeljak protiv Švicarske sa početkom u 16:30 sati.