U16 reprezentacija zauzela 12. mjesto na Europskom prvenstvu u Bugarskoj

Muška kadetska reprezentacija zauzela je 12. mjesto na Europskom prvenstvu B divizije koje se održalo od 10. do 19. augusta u bugarskoj Sofiji.

Najprije su kadeti u četvrtak pobijedili selekciju Makedonije rezultatom 82:67, u utakmici za razigravanje od 9. do 16. mjesta.

Naši kadeti od samog početka susreta držali su konce igre u svojim rukama. Tokom čitave utakmice izabranici Dejana Bodiroge imali su prednost na svojoj strani (15:12, 27:19, 19:14, 21:22) i na kraju zasluženo stigli do trijumfa.

Najefikasniji u našem timu bili su Deni Radak sa 14 poena uz 5 skokova i tri asistencije, Nikola Mičić sa 13 poena uz četiri skoka i tri asistencije i Timur Krupalija sa 10 poena uz 9 skokova.

BOSNA I HERCEGOVINA – MAKEDONIJA 82:67 (15:12, 27:19, 19:14, 21:22)

U utakmici za plasman od 9. do 12. mjesta naši kadeti su poraženi od Poljske.

Poljaci su bili uspješniji u svim periodima igre (16:24, 9:15, 11:22, 18:21) i tako uvjerljivo trijumfovali rezultatom 54:82.

Najefikasniji igrači u utakmici protiv Poljske bili su Deni Radak sa 14 poena uz 6 skokova i Nikola Mičić sa 13 poena i 7 skokova.

Statistički učinak kadetkinja protiv Poljske

U posljednjoj utakmici, utakmici za plasman na 11. mjesto na EP-u u Bugarskoj, naši kadeti su poraženi od Republike Irske.

Irci su nakon prvih deset minuta imali prednost od tri poena (18:21), dok se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 35:40, odnosno plus pet poena prednosti za Republiku Irsku.

Treća četvrtina je također pripala Ircima (19:21) koji su u posljednju četvrtinu ušli sa 7 poena prednosti. U posljednjih 10 minuta utakmice naši kadeti su smanjili zaostatak za dva poena i tako su poraženi sa rezultatom 78:83.

Najefikasniji igrač u našem timu bio je Mirza Kusturica sa 20 poena uz 6 skokova. Ante Kovač je imao double-double očinak sa 11 poena i isto toliko skokova, a dvocifren je bio još i Nikola Mičić sa 11 poena uz po 6 skokova i asistencija.

Statistički učinak kadetkinja protiv Republike Irske

Kada je u pitanju individualni statistički učinak naših kadeta na EP-u u Bugarskoj, najbolji strijelac i skakač u ekipi bio je Timur Krupalija sa prosjekom od 10,3 poena po utakmici i 10 skokova po utakmici. Prvi asistent ekipe bio je Haris Dedajić sa prosjekom od 3,6 asistencije po utakmici.

Statistički učinak kadeta na EP-u u Bugarskoj

Od 12 igrača koje je selektor Bodiroga koristio na ovom prvenstvu naredne godine pravo nastupa za U16 selekciju ima jedino Nikola Mičić.