Poraz od Španije u prvoj utakmici druge runde kvalifikacija za EP 2017

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas od reprezentacije Španije u prvoj utakmici prvog turnira druge runde kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2017. godine.

U utakmici odigranoj u sportskoj dvorani Palais des Sports de BORDEAUX pred oko 200 gledalaca Španija je slavila rezultatom 3:0 nakon 78 minuta igre.

U prvom setu Španija je otišla na prvi tehnički tajm-aut rezultatom 8:4. Razlika od četiri poena sačuvana je i na drugom tehničkom tajm-autu na kojem je bilo 16:12, da bi na kraju sate Španija uz nekoliko vezanih poena završila set rezultatom 25:18. Drugi set Španija otvara na isti način, da bi se na drugi tehnički tajm-aut otišlo rezultatom 16:8 za Španiju. U narednom periodu igre obje reprezentacije osvajaju po osam poena čime se set završava rezultatom 25:17 za Španiju. I treći set odvija se na sličan način u kojem Španija slavi rezultatom 25:15 za konačnih 3:0.

Naredni susret naše odbojkašice igraju protiv Francuske sutra (17.09.) sa početkom u 20 sati.