Pobjeda nad Makedonijom u posljednjoj utakmici na turniru u Skoplju

Sinoć je naša seniorska reprezentacija protiv Makedonije u Skoplju odigrala svoju posljednju utakmicu na turniru ‘Trofej Makedonije’ koji se održao u sklopu priprema za utakmice kvalifikacija za EuroBasket.

Nakon deset minuta igre naši seniori prave prednost od 6 poena (26:20). U drugoj četvrtini prednost povećavaju za poen (14:13) pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 40:33.

U nastavku susreta uslijedila je slabija treća četvrtina naših seniora (17:27) u kojoj Makedonci prave preokret i sa tri poena prednosti ulaze u posljednju četvrtinu. Ipak u posljednjoj četvrtini naši seniori prave preokret (18:9) i tako rezultatom 75:69 ostvaruju prvu pobjedu na turniru u Skoplju.

Najefikasniji igrač u našim redovima bio je Mirza Teletović sa 26 postignutih poena uz 9 skokova i 4 asistencije. Elmedin Kikanović je dodao 16 poena, dok su po 10 poena postigli Halilović i Gordić (9 skokova, 7 asistencija).