Kvalifikacije za SP 2017: Pobjeda u Hlohovecu za potvrdu plasmana u baraž!

Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je večerašnjom pobjedom u slovačkom Hlohovecu obezbijedila 1. mjesto u grupi 1 kvalifikacija za SP 2017 i plasman u baraž.

Domaća Slovačka je u 6. minuti povela sa 3:1, ali su najbolji BH rukometaši brzo preokrenuli rezultat, pa je u 14. minuti na semaforu stajalo 5:7 za BiH.

U 27. minuti Slovaci su opet imali +2 (12:10), no do kraja I poluvremena BiH preokreće na 12:13 i sa golom prednosti odlazi na odmor. U nastavku se na našem golu razbranio Mario Blažević, a sve do 46. minute BH reprezentativci održavaju prednost od 3 gola razlike (17:20).

U 52. minuti Slovačka stiže i do izjednačenja (21:21), ali se u samom finišu bolje snašla reprezentacija BiH koja je na kraju, potpuno zasluženo, slavila rezultatom 24:26.

Tako će utakmica 6. kola grupe 1 koja se u Tuzli igra u nedjelju, 17. 01. 2016. sa početkom u 20:15 sati, a u kojoj BiH dočekuje Litvaniju, biti samo formalnost, jer je naša reprezentacija sa 9 osvojenih bodova nedostižna na 1. mjestu.

“Športova hala Na Zabrani” u Hlohovecu.
Gledalaca: 1900.
Sudije: Andre Hansen i Oistein Pettersen (Norveška).
Delegat EHF-a: Christian Kaschütz (Austrija).

Sedmerci: Slovačka 6 (5), BiH 6 (5).
Isključenja: Slovačka 6, BiH 12 minuta.
Crveni karton: Petro (Slovačka) – 3. isključenje u 53. minuti.

Slovačka – BiH 24:26 (12:13).
SLOVAČKA: Paul, Guzy 1, Hrušćak 3, Dudaš, Volentics 3 (1), Stochl, Adamcik, Petro, Krok, Duriš 3, Urban T. 3, Pekar, Urban L. 1, Stranovsky 4, Antl 6 (4), Vadkerti; Selektor: Martin Liptak.
BiH: Ovčina, Perić, Tarabochia 5 (4), Burić S. 5, Bečić, Panić, Burić B. (3 odbrane), Savić, Terzić, Karačić 2, Prce 3 (1), Malinović 5, Milas, Zulfić 6, Halilković, Blažević (10 odbrana); Selektor: Dragan Marković.