Kvalifikacije za EuroBasket 2017 – žene: Visoka pobjeda Turske nad BIH u Mejdanu

Ženska seniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine je večeras u Mejdanu poražena od Turske rezultatom 79:50. Turkinje su bile prejake za izabranice selektora Gorana Jovanoviča. Rezultat nakon prve četvrtine je glasio 19:12.

U drugoj su bile bolje rezultatom 18:11 i na poluvremenu su imale prednost od četrnaest poena. Rezultat je glasio 37:23. Gošće dobijaju i treću četvrtinu igre rezultatom 18:14 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imale prednost od osamnaest poena.

statistika_kosarkasice_nov2015
Učinak bh. košarkašica u večerašnjem susretu

Do kraja su je zadržale i osigurale trijumf. Predvodila ih je Sanders sa 18 ubačenih poena, dok je u redovima naše reprezentacije najbolju partiju pružila kapiten Milica Deura sa 10 poena.

Naše košarkašice kvalifikacije nastavljaju u februaru naredne godine, kada ih očekuju dvije utakmice. Prva protiv Izraela u gostima 20.02., a druga na domaćem terenu 24.02. protiv Rumunije.