Kvalifikacije za EURO 2017 – žene: Visok poraz u prvoj kvalifikacionoj utakmici

U prvom susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo ženska seniorska reprezentacija BiH poražena je večeras u Louvainu od Belgije sa 0:6.

Već u prvom poluvremenu domaće igračice su stekle ubjedljivu prednost golovima Aline Zeler u 33’ i 41’ (jedanaesterac), Nikoline Dijaković u 7’ (autogol), Cecile De Gernier u 20’ i Janice Cayman u 35’.

U drugom poluvremenu Belgija postiže još jedan pogodak preko Maud Coutereels u 72’ iz jedanaesterca.

Naše reprezentativke kvalifikacije nastavljaju 23. oktobra utakmicom sa Estonijom na „Bilinom polju“.

Belgija-Bosna i Hercegovina 6:0 (5:0)
Stadion: FC ZD Oud-Heverlee, Louvain.
Sudija: Kateryna Zora (Ukrajina).
Sudije asistenti: Oleksandra Ardasheva, Kateryna Kozhurina (Ukrajina).
4. sudija: Stephanie Forde (Belgija).

Strijelci: 1:0 Nikolina Dijaković (7’-autogol), 2:0 Cecile De Gernier (20’), 3:0 Aline Zeler (33’), 4:0 Janice Cayman (35’), 5:0 Aline Zeler (41’-penal), 6:0 Maud Coutereels (72’-penal).

Žuti kartoni: Amira Spahić, Nikolina Dijaković, Envera Hasanbegović (Bosna i Hercegovina).

Belgija: Justien Odeurs, Maud Coutereels, Elien Van Wynendaele, Tine De Caigny, Elke Van Gorp (82. Justine Vanhaevermaet), Cecile De Gernier, Julie Biesmans (62. Sara Yuceil), Davina Philtjens, Tessa Wullaert, Aline Zeler (87. Jana Coryn), Janice Cayman. Selektor: Ives Serneels.

Bosna i Hercegovina: Envera Hasanbegović, Nikolona Dijaković, Amira Spahić, Amela Fetahović (83. Antonela Radeljić), Amela Kršo, Eldina Ahmić (88. Merima Alibašić), Alisa Spahić, Milena Nikolić, Marija Aleksić, Nejra Šabić (47. Amna Lihović), Lidija Kuliš. Selektor: Samira Hurem.