EuroBasket 2015: Poraz od Rusije u posljednjem susretu grupne faze

Seniorska reprezentacija naše države je porazom od Rusije u posljednjem petom kolu završila svoj nastup na Europskom prvenstvu. Konačan rezultat je glasio 81:61. Naša reprezentacija je nakon prve četvrtine imala prednost rezultatom 22:12.

U drugoj su Rusi bili bolji. Odmah su napravili seriju od 10:0 i poravnali rezultat. Na kraju prvog poluvremena je rezultat glasio 31:31. Rusija je bila bolja u trećoj četvrtini i dobili su je rezultatom 24:19 i na ulasku u posljednjih deset minuta imali prednost od pet poena.

Rezultat je glasio 55:50. Rusija je sa boljom igrom nastavila u posljednjoj četvrtini i na kraju su upisali trijumf.

Najefikasniji igrač u redovima naše reprezentacije je bio Andrija Stipanović sa 22 poena i 6 skokova, dok je Elmedin Kikanović ubacio 14 poena i 6 skokova. Na drugoj strani je najbolju partiju pružio Zubkov sa 17 ubačenih poena.