SP Katar 2015: Poraz od Bjelorusije u prvoj utakmici President's Cup-a

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je danas u Dohi poražena u prvoj utakmici President's Cup-a koji će odlučiti o plasmanu od 17. do 20. mjesta na 24.

Svjetskom prvenstvu koje se igra u Kataru. Od najboljih BH rukometaša danas je bila bolja Bjelorusija koja se puno bolje snašla u utakmici petoplasiranih reprezentacija grupa A i B prve faze SP-a.

U 7. minuti BiH je imala vodstvo od 6:4, no ubrzo su Bjelorusi preuzeli kontrolu igre i rezultata, pa su u 23. minuti došli na +4 (12:16), a sa istom prednošću (16:20) otišli na odmor.

Već u 3. minuti nastavka prednost Bjelorusije se popela na 7 golova razlike (16:23), u 49. minuti je bilo i -9 (23:32), pa je pitanje pobjednika ovog meča bilo odlučeno mnogo prije isteka 60. minute i konačnog rezultata od 29:37.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine će sutra (utorak, 27. 01. 2015. godine) u 15:00 sati po našem vremenu protiv poraženog iz susreta Češka-Rusija odlučiti da li će ovo SP završiti na 19. ili 20. mjestu.

Dvorana “Duhail Sports Hall” u Dohi. Gledalaca: 300. Sudije: Aires Menezes i Aparecido Pinto (Brazil). Delegat IHF-a: Dragan Načevski (Makedonija).

Sedmerci: Bjelorusija 2 (2), BiH 4 (2). Isključenja: Bjelorusija 12, BiH 8 minuta.

Rezultat: Bjelorusija – BiH 37:29 (20:16).

BJELORUSIJA: Brouka 4, Babičev, Kamshyk 3, Pukhouski 4, Matskevič (11 odbrana), Kniazeu 2, S. Rutenka 9 (2), Dz. Rutenka 5, Nikulenkau 2, Šilovič 1, Niazahura, Chytabayeu, Čarapenka, Šumak 1, Baranau 3, Tsitou 3; Selektor: Jouri Chvestov.

BiH: Vražalić, Ovčina 2, Perić 1 (1), Mikić 3, S. Burić 6, Janković, B. Burić (4 odbrane), Terzić 3 (1), Toromanović, Dejanović (4 odbrane) Čelica 3, Karačić 3, Vranješ 2, Malinović 5, Zulfić 1; Selektor: Dragan Marković.