SP Katar 2015: Poraz od Austrije u drugoj utakmici

Najbolji rukometaši Bosne i Hercegovine su večeras u Dohi u svom drugom nastupu na SP 2015 ubilježili poraz od Austrije (21:23) i tako poslije 2. kola grupe B ostali na 3. mjestu sa 2 osvojena boda.

Odlično prvo poluvrijeme, u finišu kojeg su naši reprezentativci imali i 2 gola prednosti (11:9 u 25. i 12:10 u 29. minuti), nije bilo dovoljno da se na pleća obori iskusna reprezentacija Austrije koja je naš napad svela na svega 3 postignuta gola u 19 minuta nastavka (15:19 u 49. minuti).

U 56. su Austrijanci bili na maksimalnih +6 (22:16) i do kraja utakmice sve što su naši reprezentativci uspjeli je ublažavanje poraza na podnošljivih -2 (21:23).

Nakon dana pauze koji slijedi sutra (nedjelja), Bosna i Hercegovina se u ponedjeljak, 19. 01. 2015. sa početkom u 17:00 sati po našem vremenu sastaje sa reprezentacijom Makedonije.

Direktan TV prijenos i ove utakmice možete pratiti na BHT 1.

Dvorana “Ali Bin Hamad Al Attiya Arena” u Dohi. Gledalaca: 1000. Sudije: Aires Menezes i Aparecido Pinto (Brazil). Delegat IHF-a: Roland Bürgi (Švicarska).

Sedmerci: Austrija 2 (1), BiH 5 (4). Isključenja: Austrija 16, BiH 14 minuta. Crveni karton: Vranješ (BiH) u 56. minuti.

Rezultat: Austrija – BiH 23:21 (11:12).

AUSTRIJA: Bauer, Hermann A., Hermann M. 2, Ziura 2, Božović, Mayer 3, Marinović (14 odbrana, 1 sedmerac), Szilagy 4, Posch 2, Schlinger, Wagesreiter, Ascherbauer, Weber 4 (1), Bilyk 3, Santos 3, Kirvelavicius; Selektor: Patrekur Johannesson.

BiH: Grahovac, Vražalić 2, Ovčina 2, Perić, Mikić, S. Burić 4, Janković, Burić B. (12 odbrana), Savić 1, Čelica, Terzić 1 (1), Toromanović, Karačić 3, Prce 1, Vranješ 1, Malinović 6 (3); Selektor: Dragan Marković.