Maksimalan učinak U-20 reprezentacije: Šest pobjeda u šest utakmica, u polufinalu protiv Ukrajine

Reprezentacija do dvadeset godina danas igra utakmicu polufinala protiv Ukrajina. Ovo je sigurno najvažniji meč cijelog turnira, jer pobjedom nad Ukrajincima idemo u finale i automatski smo u A diviziji. Potrebna nam je velika podrška navijača i nadamo se da ćemo je danas dobiti.

U posljednjoj grupnoj utakmici smo savladali Luksemburg rezultatom 99:52. Prva četvrtina igre je završena rezultatom 20:10, a u drugoj su naši gosti bili bolji i dobili je rezultatom 19:15. Na poluvremenu smo imali prednost rezultatom 35:29. Sjajna igra u trećoj četvrtini meča nam je osigurala novu pobjedu.

Bili smo bolji rezultatom 35:10 i na ulasku u posljednjih deset minuta imali velikih 31 poen prednosti. Rezultat je glasio 70:39. Do kraja smo rutinski priveli meč kraju i dobili ga sa velikom razlikom.

Kapiten Jusuf Nurkić je predvodio našu reprezentaciju sa 20 poena i 10 skokova, dok su Adin Vrabac i Ermin Dedić ubacili po 12 poena. Marko Vuković je ubacio 11 poena, dodao 7 skokova i imao 3 asistencije, dok je Amar Alibegović ubacio 10 poena.

Stefan Glogovac je imao 9 poena, a Nedim Buza 8. Haris Delalić, Bojan Lulić i Asim Ahmedić su ubacili po 4 poena, a Srđan Damjanović 3 i Adi Zahiragić 2 poena.

U utorak, mlada košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Portugal 73:64 (17:21, 8:18, 27:18, 21:7). Najefikasniji igrači u našim redovima su bili Jusuf Nurkić sa 30 poena i 17 skokova, te 3 asistencije. Stefan Glogovac je ubacio 18 poena i dodao 6 skokova.

Danas je velika utakmica za ove momke i počinje u 20:00 sati u dvorani na Ilidži.