BiH preko Estonije do baraža

U utakmici 5. kola kvalifikacija za SP 2015 u Kataru, reprezentacija BiH je slavila i 5. pobjedu, savladavši danas u Vitezu reprezentaciju Estonije rezultatom 28:26.

Oprobani recept iz ovih kvalifikacija koji podrazumijeva odlično prvo i nešto lošije drugo poluvrijeme nije izostao ni ovaj put.

Naši reprezentativci su u 6. minuti imali 3:0, u 26. 13:6, a na odmor otišli sa prednošću od 15:9, ali su u nastavku dozvolili gostima da se rezultatski vrate i u nekoliko navrata priđu na samo 1 gol zaostatka.

U finišu je, ipak, presudio kvalitet koji je i u ovom meču bio na strani bh. rukometaša, pa je sa impresivnim učinkom od 5 pobjeda i maksimalnih 10 bodova naša reprezentacija kolo prije kraja takmičenja u grupi 5 obezbijedila 1. mjesto i plasman u baraž koji će se igrati u junu ove godine.

Gradska sportska dvorana u Vitezu.
Gledalaca: 2000.
Sudije: Péter Herczeg i Péter Südi (Mađarska).
Delegat EHF-a: Nebojša Vujisić (Crna Gora).

Sedmerci: BiH 1 (1), Estonija 6 (4).
Isključenja: BiH 6, Estonija 12 minuta.
Crveni karton: Johannson (Estonija) u 38. minuti (3 isključenja).

Rezultat: BiH – Estonija 28:26 (15:9).

BiH: Grahovac (8 odbrana), Vražalić 1, Ovčina 6, Burić S. 2, Bečirović 1, Halilbegović, Savić 4, Burić B. (7 odbrana, 1 sedmerac), Terzić 2 (1), Toromanović 4, Čelica, Karačić 3, Prce 1, Ereš, Vranješ 4, Memić; Selektor: Dragan Marković.
ESTONIJA: Aleksejev, Slastinovski, Muuga 1, Patrail 8, Johannson 2, Varusk, Sillaste 4, Maasalu, Laast 3, Tibar, Rooba 1, Lees, Voika K. 6, Part 1; Selektor: Jüri Lepp.